Hukuki Net

Hukuki Net  hukuki net

Siteyi açtığımız gibi uzun süredir tüm Türkiye’nin taktirle izlediği ve kanımca en iyi Türk Hukuk sitesi olan Hukuki Net sitesi yöneticileri ile e-posta yolu ile bir röportaj yapma imkanım oldu. Öncelikle kendilerine teşekkür ediyor ve röportajı kendi ifadelerimle ve Hukuki net sitesinin tanıtımı şeklinde aşağıya aktarıyorum.

Hukuki NET kurulduğu 2001 yılından itibaren oldukça büyük bir ilgi görmüş, bu yazıyı yazdığım tarih itibariyle günlük 40 bin ziyaretçisi ile Türkiye’nin gururu olmuş bir Türk hukuk sitesidir. Tabii sadece Türk hukuk sitesi derken sadece Türkçe yayın yapmadığını Turkish Law bölümünde ingilizce dilinde Türk hukuku ve ingilizce Türk kanunları hakkında bilgiler verdiğini, Legal News bölümünde ise dünyadaki tüm hukuk haberlerini ingilizce olarak derlediğini, sitenin ayrıca bir de almanca hukuk bölümünün bulunduğunu belirtmekte yarar var.

Hukuki net sitesinin kimin tarafından kurulduğunu sorduysam da, verilen cevaba göre sitenin kurucusu olan avukat X adını titizlikle sakladığından ve buna diğer meslektaşları ile haksız rekabet ve reklam teşkil etmemesi amacını gerekçe gösterdiğinden bu saygın ve etik davranışından dolayı kendisini kutluyoruz. Verilen cevapta sitenin kurucusunun kim olduğunun önemi olmadığı, geniş bir hukukçu kadrosu tarafından yönetildiğini öğreniyoruz.

Hukuki Net kadrosundan kendi araştırmalarımız neticesinde bulabildiğimiz  ve web sitesi olan isimler hakkında bilgi edinebilmeniz için aşağıya isimlerini ve şahsi bilgilerini bulabileceğiniz sitelerini ekliyoruz; (not: sadece web sitesi olanlar eklenmiş olup, diğerleri Hukuki Net Yönetim sayfasında mevcuttur)

Hukuki net sitesinin site tanıtımı ise şöyle;

Hukuki NET  Ulusal ve uluslararası Hukuk Sitesi olma özelliğiyle gerek avukat gerek diğer hukukçu arkadaş ve gerekse vatandaşlara ev sahipliği yapan, eğitim ve bilimsel alışveriş yapma amaçlı bir ” Hukuk Rehberi ” dir.  İçeriğinde hukuk dallarına göre kategorize edilmiş mevzuat, makale , kanun, forum, hukuk sözlüğü, hukuk programları ve hukuk siteleri dizini bulunan hukuk bilgi bankası sistemidir.
Hukuki Net internette ve Türk hukukunda bir marka olmakla birlikte ticaret veya iş amaçlı bir site olmayıp,  herhangi bir ticari kurum,  kuruluş,  bilgisayar programı firması vb. tarafından desteklenmemekte,  finans kaynağı reklam ve ekseriyetle site yönetimi olan, ücretsiz ve açık kaynak nitelikli özel bir hukuk sitesidir.

Yapılan çalışmanın büyüklüğünü ve değerini anlayabilmeniz için Hukuki netin mevzuat, YARGI KARARLARI, haber ve yarışma ve özellikle çok ilgi çeken hukuk forumlarını ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Hukuki net’te kimler var, Akademisyenler, Hakimler, Savcılar, Avukatlar, Adliye Personeli, Maliyeciler, Doktorlar … kısacası tüm Türkiye burada gibi… Hukuku sadece hukukçu konuşsun demeyen sitenin amacı bir hukuk laboratuarı teşkil etmek. Herkesin yazabildiği sitede hukukçular vatandaşı, vatandaş da hukukçuları tanımış ve düşünce tarzlarını, hukuka nasıl baktıklarını öğrenmiş oluyorlar.

Aslında çok daha uzun şeylerin söylenebileceği hukuki nete teşekkür ediyor, şu bölümlerine de göz atmanızı öneriyorum. (İnanın incelemekten ben yoruldum, gerisini sizlerin takdirine bırakıyorum)

Bu yazı Türk Hukuk Siteleri kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın